Mieszkanie w bloku ma swoje zalety. Jeżeli osiedle funkcjonuje już jakiś czas posiada dobrze rozwiniętą strukturę. Są na nim place zabaw dla dzieci, miejsca parkingowe, sporo przyjemnej zieleni. Często też na terenie osiedla powstają sklepy lub markety, w których można zrobić codzienne zakupy.

Jest też oczywiście kilka minusów, jak w każdym miejscu. Jednym z takich minusów mogą być awarie różnego typu. Mieszkańcy nie mają wpływu na usterki, jakie powstają sąsiadów. Przykładem takiej sytuacji może być pęknięta rura doprowadzająca wodę. Tego typu usterka może doprowadzić do zalania sąsiednich mieszkań.

Sprzątanie po zalaniu

Zalanie mieszkania to trudna sytuacja. Na początku niezbędne jest dokładne oszacowanie skali zniszczeń i dobranie metod działania. Następnie konieczne jest gruntowne sprzątanie, z którym mieszkaniec może nie poradzić sobie sam. Warto wtedy wynająć profesjonalną firmę.

Pierwszym zadaniem, które należy wykonać jest opróżnienie mieszkania ze zniszczonych mebli i śmieci. Najlepiej połączyć to od razu z wywozem odpadów gabarytowych.

Kolejnym krokiem, który wchodzi w zakres usług specjalistycznej firmy jest dokładne czyszczenie, ręczne i mechaniczne, powierzchni zalanych. Usunięte zostają wszystkie zbrudzenia i resztki wody.

Następną czynnością jest odkażenie wszystkich utwardzanych powierzchni. Każdy zakamarek mieszkania poddawany jest temu procesowi. Robi się to za pomocą gorącej pary używając specjalnego urządzenia.

Opisane czynności są niezbędnym wstępem do przeprowadzenia dezynfekcji.

Dezynfekcja mieszkania

Dezynfekcję prowadzi się za pomocą odpowiednich preparatów chemicznych, dezynfekcja po zalaniach jest bardzo istotna dla zachowania bezpiecznego poziomu czystości. Opryskuje się nimi wszystkie powierzchnie, które miały styczność z wodą. Firmy zajmujące się dezynfekcją używają w tym celu bezpiecznych środków.

Po dezynfekcji niezbędne jest wstępne osuszenie wszystkich pomieszczeń, w których rozpylono preparaty. W mieszkaniach używa się do tego specjalnie przygotowanych nagrzewnic przemysłowych. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza cały proces.

Gdy i te czynności zostały już wykonane przychodzi czas na usunięcie nieprzyjemnego zapachu utrzymującego się wewnątrz mieszkania. Pomieszczenia są dokładnie ozonowane przemysłowymi generatorami ozonu. Usuwa to całkowicie wszelkie niechciane zapachy. Po tym wszystkim zostaje już tylko usunięcie odpadów wyniesionych z mieszkania.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

sprzątanie po zalaniuMieszkanie na dużym, dobrze rozwiniętym osiedlu może być bardzo wygodne. Do dyspozycji są place zabaw dla dzieci, dookoła jest dużo zieleni. Mieszkańcy maja w pobliżu sklepy i często inne przydane miejsca.

Czasami zdarzają się jednak awarie, których nie sposób uniknąć. Do takich sytuacji zaliczają się zalania mieszkań. Problem jest poważny, lecz skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy pomoże zlikwidować szkody. Oferty takich firm obejmują dokładne oszacowanie skali zniszczeń, dokładne sprzątanie i dezynfekcję mieszkania. Dzięki temu nadal będzie nadawało się do bezpiecznego mieszkania.